Koszyk Wartość: 0.00 | Liczba biletów: 0
Rejestracja | Zaloguj
polskienglishdeutsch

Edukacja

 

WAKACYJNE PORANKI Z PANORAMĄ RACŁAWICKĄ

W lipcowe oraz sierpniowe czwartki zapraszamy na specjalne, wakacyjne zwiedzanie Panoramy Racławickiej, przeznaczone dla dzieci w wieku 6–12 lat, które zapraszamy wraz z opiekunami. Dla wszystkich mamy bilety w specjalnej cenie – 15 zł!

Po krótkim wstępie w Małej Rotundzie uczestnicy spotkania udadzą się na platformę widokową, by obejrzeć niezwykłe dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka, jakim jest Panorama Racławicka. Dowiedzą się, jacy jeszcze artyści brali udział w tworzeniu obrazu, jak podzielili się pracą i ile czasu im ona zajęła. Podczas oglądania Panoramy dzieci będą też miały okazję poznać, czym jest sztafaż i z czego – w przypadku Panoramy Racławickiej – jest zrobiony.

Prowadzenie: Izabela Trembałowicz-Chęć

 

Wstęp z biletem za 15 zł, obowiązują zapisy – tel. 71 344 23 44


 

LEKCJE MUZEALNE W PANORAMIE RACŁAWICKIEJ

Już po raz kolejny zapraszamy Państwa na lekcje muzealne w Panoramie Racławickiej, które odbywają się od 2 listopada do 31 marca.

Lekcja muzealna trwa 45 minut. Obejmuje wstęp przeprowadzany w Małej Rotundzie (ok. 15 minut) i omówienie Panoramy na platformie widokowej (ok. 30 minut). Lekcje prowadzi historyk sztuki, mgr Izabela Trembałowicz-Chęć.

Specyfika takiego sposobu zwiedzania Panoramy Racławickiej polega na możliwości dopasowywania sposobu przekazywania wiedzy do wieku odbiorcy oraz na niekonwencjonalnym połączeniu wiedzy historycznej (okres rozbiorów Polski, Powstanie Kościuszkowskie) z wiadomościami dotyczącymi powstawania wielkoformatowego malowidła panoramowego i jego znaczenia dla kultury masowej.

zaj_wakacyjne_2.jpg (full)

Wizyta w Panoramie może stanowić oryginalne uzupełnienie lekcji historii, języka polskiego, plastyki, wiedzy o kulturze czy ścieżek edukacyjnych (np. edukacja regionalna, wychowanie patriotyczne).

Zachętą do skorzystania z tej oferty jest atrakcyjna cena. Każdy uczestnik lekcji płaci za bilet 10 PLN.

Lekcje należy zarezerwować co najmniej z tygodniowym wyprzedzeniem przed planowaną wizytą, dzwoniąc do Działu Akwizycji Panoramy Racławickiej (71 344 23 44).

Zapraszamy również słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Jedna grupa może liczyć najwyżej 30 osób.

 


 

ZWIEDZANIE Z PRZYMRUŻENIEM OKA - DLA PAŃ I PANÓW

 

Najbliższe zwiedzanie: 18 listopada 2018 r. godz. 13.15

Obowiązuje rejestracja telefoniczna: 71 344 23 44, 71 344 16 61 wew. 113, 114, 116

 

ZWIEDZANIE ZE SZMINKĄ W TOREBCE 

 

Panorama Racławicka zaprasza Panie w dniu ich święta, 8 marca, na specjalny seans o godz. 12.15. Podczas tego niecodziennego zwiedzania Izabela Trembałowicz-Chęć przybliży ciekawostki związane z powstawaniem Panoramy Racławickiej, opowie o przygotowaniach, technice malowania i trudnościach z jakimi borykali się twórcy dzieła. Zwiedzający dowiedzą się też więcej o samych artystach, poznają anegdoty związane z ich życiem i współpracą przy malowaniu Panoramy Racławickiej.

Wstęp: 20 zł

Obowiązuje rezerwacja telefoniczna: 71 344 23 44 lub 71 344 16 61 wew. 113, 113, 116

 


 

ZWIEDZANIE Z LEKKIM ZAWROTEM GŁOWY

Zwiedzanie z lekkim zawrotem głowyDzieci w wieku 6–12 lat zapraszamy na zwiedzanie Panoramy Racławickiej wraz z rodzicami podczas specjalnie dla nich przygotowanych zajęć niedzielnych.

Po krótkim wstępie przeprowadzonym w Małej Rotundzie obejrzymy razem ogromne malowidło Panoramy Racławickiej. Nie będzie to zwykłe zwiedzanie, ale prawdziwa przygoda. Oprócz wysłuchania opowieści o powstawaniu wielkiego obrazu panoramowego i dokładnego obejrzenia Panoramy Racławickiej, drużyny rozwiążą zadania, które ukryte są w oznaczonych kopertach. Na koniec odbędzie się zabawa plastyczna pt. „Szukamy następców mistrzów” i będzie można stworzyć własną wersję Panoramy.

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

Zajęcia potrwają ok. 1 godziny.

Wstęp na zajęcia: 15 złotych od osoby

Najbliższe zwiedzanie: 18 listopada 2018 r.

godz. 11.15

Obowiązuje rezerwacja telefoniczna:

71 344 23 44 lub 71 344 16 61 wew. 113; 114; 116.