Koszyk Wartość: 0.00 | Liczba biletów: 0
Rejestracja | Zaloguj
polskienglishdeutsch

Edukacja

 

WAKACYJNE PORANKI W PANORAMIE 

W lipcowe oraz sierpniowe wtorki zapraszamy na specjalne, wakacyjne zwiedzanie Panoramy, przeznaczone dla dzieci od 6 do 12 lat, które zapraszamy wraz z opiekunami. Dla wszystkich mamy bilety w cenie specjalnej - 15 zł od osoby! Spotkania będą się rozpoczynały o godzinie 8.45 i potrwają 45 minut.

Zajęcia odbędą się w dniach: 4, 11, 18 i 25 lipca oraz 22 i 29 sierpnia.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację pod numerami telefonów:

71 3442344 lub 71 3441661

 

LEKCJE MUZEALNE W PANORAMIE RACŁAWICKIEJ

Już po raz kolejny zapraszamy Państwa na lekcje muzealne w Panoramie Racławickiej.

W roku szkolnym 2016/2017 lekcje odbywać się będą w okresie od 2 listopada do 15 kwietnia.

Lekcje muzealna trwa 45 minut. Obejmuje wstęp przeprowadzany w Małej Rotundzie (ok. 15 minut) i omówienie Panoramy na platformie widokowej (ok. 30 minut). Lekcje prowadzi historyk sztuki i plastyk, mgr Izabela Trembałowicz-Chęć.

Specyfika takiego sposobu zwiedzania Panoramy Racławickiej polega na możliwości dopasowywania sposobu przekazywania wiedzy do wieku odbiorcy oraz na niekonwencjonalnym połączeniu wiedzy historycznej (okres rozbiorów Polski, Powstanie Kościuszkowskie) z wiadomościami dotyczącymi powstawania wielkoformatowego malowidła panoramowego i jego znaczenia dla kultury masowej.

zaj_wakacyjne_2.jpg (full)

Wizyta w Panoramie może stanowić oryginalne uzupełnienie lekcji historii, języka polskiego, plastyki, wiedzy o kulturze czy ścieżek edukacyjnych (np. edukacja regionalna, wychowanie patriotyczne).

Zachętą do skorzystania z tej oferty jest atrakcyjna cena. Każdy uczestnik lekcji płaci za bilet 10 PLN.

Lekcje należy zarezerwować co najmniej z tygodniowym wyprzedzeniem przed planowaną wizytą, dzwoniąc do Działu Akwizycji Panoramy Racławickiej (71 344 23 44).

Zapraszamy również słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Jedna grupa może liczyć najwyżej 30 osób.

 

PRELEKCJE

Panorama Racławicka Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu zaprasza na prelekcje z cyklu: „Z Panoramą śladami światowego dziedzictwa kulturowego”, które odbywać się będą w holu wejściowym. Spośród wielu interesujących zabytków rozsianych po całym świecie, szczególne zainteresowanie turystów wzbudzają te, które wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zapraszamy na odczyty, które pozwolą Państwu poznać zabytki i ciekawe kultury oraz odkryć nowe światy.

 

ARCHITEKTONICZNA PERŁA WROCŁAWIA – oprowadzanie po budynku Panoramy Racławickiej

Rotunda Panoramy Racławickiej, w której od 14 czerwca 1985 r. podziwiać możemy monumentalne płótno Jana Styki i Wojciecha Kossaka, należy do niezwykle ciekawych przykładów architektury przełomu lat 50-tych i 60-tych XX w. Praktycznie jest jedynym przykładem architektury publicznej tego okresu we Wrocławiu. Zaprojektowana przez małżeństwo Ewy i Marka Dziekońskich w 1957 r., postawiona w stanie surowym w 1967 r. do dziś wzbudza zachwyt i zainteresowanie. Spotkanie będzie okazją do przybliżenia historii powstawania tej budowli, poznania tajników jej specyficznej konstrukcji, problemów przy jej budowie i eksploatacji. Zwiedzający dowiedzą się m.in. o podziemnych korytarzach łączących poszczególne części Panoramy, będą mieli okazję dotrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych, jak zaplecze techniczne czy miejsce pod sztucznym terenem.

Prowadzenie: Romuald Nowak

Termin:       

Wstęp: 15 zł
Zapisy: 71 344 23 44 lub 71 344 16 61 wew. 113; 114; 116

 

 

ZWIEDZANIE Z LEKKIM ZAWROTEM GŁOWY

Zwiedzanie z lekkim zawrotem głowyDzieci w wieku 6–12 lat zapraszamy na zwiedzanie Panoramy Racławickiej wraz z rodzicami podczas specjalnie dla nich przygotowanych zajęć niedzielnych.

Po krótkim wstępie przeprowadzonym w Małej Rotundzie obejrzymy razem ogromne malowidło Panoramy Racławickiej. Nie będzie to zwykłe zwiedzanie, ale prawdziwa przygoda. Oprócz wysłuchania opowieści o powstawaniu wielkiego obrazu panoramowego i dokładnego obejrzenia Panoramy Racławickiej, drużyny rozwiążą zadania, które ukryte są w oznaczonych kopertach. Na koniec odbędzie się zabawa plastyczna pt. „Szukamy następców mistrzów” i będzie można stworzyć własną wersję Panoramy.

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

Zajęcia potrwają ok. 1 godziny.

Wstęp na zajęcia: 15 złotych od osoby

Najbliższe zwiedzanie:

 

Obowiązuje rezerwacja telefoniczna:

71 3442344 lub 71 3441661 wew. 113; 114; 116;